Sydbank Pokalen

7. september 2021

Pokalturneringens Kampprogram: Alle kampe og runder i Sydbank Pokalen 2021/22

Se pokalturneringens kampprogram for sæsonen 2021/22 her, hvor du kan se alle kampe i Sydbank Pokalen fra 1. runde og til pokalfinalen d. 26. maj 2022

Den danske pokalturnering hedder af sponsormæssige årsager Sydbank Pokalen. Få overblik over alle kampe i pokalturneringen her, hvor vi giver dig resultater af spillede pokalkampe samt datoer og spilletidspunkter for kommende kampe i pokalturneringen.

Benyt oversigten over pokalturneringens kampprogram til at springe til det ønskede tidspunkt/spillerunde i pokalen forneden, eller scroll for at se hele kampprogrammet og alle kampe i den danske pokalturnering.

Kampprogram Pokalturneringen 2021/22:

 

Pokalturneringens Kampprogram: Alle kampe i Sydbank Pokalen 2021/22

Kampprogram Sydbank Pokalen 2021/22

Dato/Tid Kamp Resultat

1. runde

Tirs. 3/8 Sædding G/ IF - AC Horsens 1-4
Tirs. 3/8 Marienlyst - FC Sydvest 05 Tønder 3-0
Tirs. 3/8 Fuglebakken - Skive 0-2
Tirs. 3/8 Holstebro - IF Lyseng 0-2
Tirs. 3/8 Avarta - FA 2000 1-3
Tirs. 3/8 Skovshoved IF - Hillerød Fodbold 0-4
Tirs. 3/8 Dianalund - KFUM Roskilde 0-8
Tirs. 3/8 FIUK Odense - Løjt IF 2-1
Tirs. 3/8 Næsby BK - Nørresundby 7-8
Tirs. 3/8 Dalum IF - Kolding IF 1-4
Tirs. 3/8 Brabrand IF - Hobro IK 4-3
Tirs. 3/8 Vordingborg IF - Ishøj IF 2-1
Tirs. 3/8 Tarup/Paarup IF - Slagelse B&I 0-1
Tirs. 3/8 HIK - B93 1-2
Tirs. 3/8 BSF - FC Roskilde 0-2
Tirs. 3/8 Aabyhøj IF - Jammerbugt FC 0-2
Tirs. 3/8 S.f.B. Oure FA - Middelfart 0-6
Tirs. 3/8 Nørresundby - Aarhus Fremad 0-6
Tirs. 3/8 Søften GF - Thisted FC 0-3
Tirs. 3/8 Hviding/Kvik 70 - B1913 0-5
Tirs. 3/8 LUIF - BK Frem 0-9
Tirs. 3/8 Aalborg Freja - Give Fremad 2-1
Tirs. 3/8 Hørsholm-Usserød IK - Vanløse IF 0-2
Tirs. 3/8 FC Nakskov - Herlev IF 1-6
Tirs. 3/8 Holbæk B&I - Næstved 2-0
Ons. 4/8 NB Bornholm - Allerød FK 0-5
Ons. 4/8 Varde - B1909 3-0
Ons. 4/8 AB Tårnby - Tårnby FF 8-9
Ons. 4/8 Kvik/Aalestrup - Kjellerup IF 1-2
Ons. 4/8 Viby IF - VSK Aarhus 1-2
Ons. 4/8 Østerbro IF - Lyngby 0-9
Ons. 4/8 FC Nyhavn - BK Skjold 0-4
Ons. 4/8 Fremad Valby - Brønshøj 2-1
Ons. 4/8 B1908 - Nykøbing FC 1-4
Ons. 4/8 Svebølle BI 2016 - Greve 1-0
Ons. 4/8 DMI - Frederikssund 1-8
Tors. 5/8 Virum-Sorgenfri - Nørrebro FF 1-2
Tors. 5/8 FC Kalundborg - AB 1-7
Tors. 5/8 Skibet IF - Bredballe IF 2-3
Tors. 5/8 Flemløse/Haarby - Fjordager IF 0-3
Tors. 5/8 Bolbro G & IF - Esbjerg 1-5
Tors. 5/8 Strandby-Elling-Nielstrup IF - Vendsyssel FF 1-6
Tors. 5/8 Skalborg SK - Helsted Fremad IF 0-2
Tirs. 10/8 BK Victoria - Fremad Amager 0-5
Tirs. 10/8 Herstedøster IC - Hvidovre IF 1-9
Ons. 18/8 FC Helsingør - HB Køge 2-1

2. runde

Tirs. 31/8 Frederikssund - BK Frem 1-2
Tirs. 31/8 Allerød FK - Herlev IF 3-0
Tirs. 31/8 Kjellerup IF - Aarhus Fremad 2-1
Tirs. 31/8 VSK Aarhus - Thisted FC 3-2
Tirs. 31/8 B1913 - Jammerbugt FC 8-7
Tirs. 31/8 Svebølle BI 2016 - FA 2000 0-1
Tirs. 31/8 FIUK Odense - AaB 0-13
Tirs. 31/8 Marienlyst - Slagelse B&I 3-1
Tirs. 31/8 Kolding IF - Esbjerg 2-1
Tirs. 31/8 B93 - Nykøbing FC 0-1
Tirs. 31/8 Fremad Valby - Vanløse IF 0-4
Tirs. 31/8 Holbæk B&I - Fremad Amager 1-2
Ons. 1/9 Hillerød Fodbold - SønderjyskE 0-5
Ons. 1/9 KFUM Roskilde - AB 0-5
Ons. 1/9 Tårnby FF - Lyngby 1-5
Ons. 1/9 Bredballe IF - Middelfart 1-4
Ons. 1/9 Brabrand IF - Vendsyssel FF 4-3
Ons. 1/9 BK Skjold - FC Helsingør 1-3
Ons. 1/9 FC Roskilde - OB 1-2
Tors. 2/9 Varde - AC Horsens 0-8
Tors. 2/9 FC Fredericia - Viborg FF 6-4
Tors. 2/9 Skive - Silkeborg IF 1-3
Tirs. 7/9 - 17:15 Vordingborg IF - Vejle 0-2
Tirs. 7/9 - 17:15 Fjordager IF - IF Lyseng 2-3
Ons. 8/9 - 17:15 Aalborg Freja - Helsted Fremad IF 2-1
Ons. 8/9 - 19:30 Nørrebro FF - Hvidovre IF 1-3

3. runde

Tirs. 21/9 - 16:30 Brabrand IF - Kolding IF -
Tirs. 21/9 - 17:45 FC Helsingør - OB -
Tirs. 21/9 - 18:00 AB - FC Fredericia -
Tirs. 21/9 - 18:30 Lyngby - AaB -
Ons. 22/9 - 16:30 Kjellerup IF - FC Midtjylland -
Ons. 22/9 - 16:30 VSK Aarhus - FC Nordsjælland -
Ons. 22/9 - 16:30 Hvidovre - FA 2000 -
Ons. 22/9 - 16:30 Vanløse IF - Vejle -
Ons. 22/9 - 16:30 B1913 - SønderjyskE -
Ons. 22/9 - 16:30 Aalborg Freja - IF Lyseng -
Ons. 22/9 - 18:00 Fremad Amager - Randers FC -
Ons. 22/9 - 18:00 Nykøbing FC - FC København -
Ons. 22/9 - 18:30 Marienlyst - Middelfart -
Tors. 23/9 - 18:00 BK Frem - AGF -
Tors. 23/9 - 18:00 AC Horsens - Silkeborg IF -
Tors. 23/9 - 19:45 Allerød FK - Brøndby IF -

4. runde

26/10 - 28/10 - -
26/10 - 28/10 - -
26/10 - 28/10 - -
26/10 - 28/10 - -
26/10 - 28/10 - -
26/10 - 28/10 - -
26/10 - 28/10 - -
26/10 - 28/10 - -

Kvartfinaler

1. kamp
4/12 - 5/12   -
4/12 - 5/12   -
4/12 - 5/12   -
4/12 - 5/12   -
2. kamp
11/12 - 12/12   -
11/12 - 12/12   -
11/12 - 12/12   -
11/12 - 12/12   -

Semifinaler

1. kamp
27/4 - 28/4   -
27/4 - 28/4   -
2. kamp
4/5 - 5/5   -
4/5 - 5/5   -

Pokalfinalen

26/5 - -

Gå til oversigten over pokalturneringens kampprogram

 

Pokalturneringens kampprogram opdateres hele vejen til Pokalfinalen

Oddsforum.dks kampprogrammet for pokalturneringen i 2021/22 opdateres løbende efterhånden som Sydbank Pokalen afvikles og kampprogrammet falder på plads. Det gælder for spilletidspunkter i de forskellige runder i pokalen og selvfølgelig for resultaterne af pokalkampene. Der tages forbehold for fejl og misinformation ift. kampprogrammet i pokalturneringen.