TV Program for EM i Herrehåndbold

TV Program EM Håndbold 2022 - Hvem viser EM i håndbold i TV?

Se EM i Herrehåndbold i TV eller med livestream på nettet hos TV2, som har alle rettigheder til at vise EM 2022 i Håndbold. Se hele TV Programmet for EM i håndbold 2022, og læs om EM i håndbold livestream på nettet.

Det er TV2 som har rettighederne til at vise EM 2022 i herrehåndbold, og det betyder, at du kan se EM 2022-kampene i herrehåndbold på TV2s kanaler. Alle Danmarks kampe vises på TV2, mens store dele af TV programmet for EM i håndbold formentlig bliver henlagt til TV2 Sport, TV2 Sport X og TV2 Play. Med abonnement på streamingtjenesten TV2 Play er det muligt at se samtlige kampe fra EM i herrehåndbold med livestreaming på nettet.

Se TV Programmet for EM i Herrehåndbold forneden, og hvilken kanal der viser alle kampene fra EM i Håndbold for herrer i januar 2022.

EM 2022 i Håndbold i TV:

 

Danmarks kampe i TV ved EM i Herrehåndbold 2022

Se TV programmet for Danmarks kampe ved EM i herrehåndbold 2022 her, og se det komplette TV Program for Håndbold EM 2022 forneden.

Alle tidspunkter for Danmarks EM-kampe er dansk tid (CET)

Danmarks Håndbold EM Kampe i TV
Start Kamp TV Stream
Torsdag d. 13/1
kl. 20:30
Danmark - Montenegro TV2 TV2 Play
Lørdag d. 15/1
kl. 20:30
Slovenien - Danmark TV2 TV2 Play
Mandag d. 17/1
kl. 20:30
Nordmakedonien - Danmark TV2 TV2 Play
Torsdag d. 20/1
kl. 20:30
Danmark - Island TV2 TV2 Play
Lørdag d. 22/1
kl. 20:30
Danmark - Kroatien TV2 TV2 Play
Mandag d. 24/1
kl. 18:00
Danmark - Holland TV2 TV2 Play
Onsdag d. 26/1
kl. 20:30
Danmark - Frankrig TV2 TV2 Play

EM i Håndbold TV program og livestream

TV2 har som nævnt alle rettigheder til at vise EM i Herrehåndbold i 2022 i dansk TV. Langt størstedelen af EM-kampene vises i TV hos TV2 Sport, mens de største EM-kampe, såsom Danmarks kampe, vises på hovedkanalen TV2.

TV2 Play viser livestream fra alle EM i håndbold-kampene, og nogle EM-kampe vil kun være mulige at se på nettet via TV2 Play.

Højdepunkter og highlights fra EM-slutrunden kan ses i det daglige håndbold-program "EM Studiet" på enten TV2 eller TV2 Sport. EM Studiet kan også ses med TV2 Play.

Klik her for hele Håndbold EM 2022 kampprogrammet

Alle tidspunkter i EM Håndbold TV Programmet er dansk tid (CET)

Start Kamp
Gruppe/Sted
TV Stream
Torsdag d. 13. januar
18:00 Slovenien - Nordmakedonien
Gruppe A
Főnix Arena, Debrecen
TV2 Sport TV2 Play
18:00 Serbien - Ukraine
Gruppe C
Pick Aréna, Szeged
TV2 Play TV2 Play
18:00 Spanien - Tjekkiet
Gruppe E
Ondrej Nepela Arena, Bratislava
TV2 Sport X TV2 Play
18:00 Rusland - Litauen
Gruppe F
Steel Aréna, Košice
TV2 Play TV2 Play
20:30 Ungarn - Holland
Gruppe B
MVM Dome, Budapest
TV2 Play TV2 Play
20:30 Danmark - Montenegro
Gruppe A
Főnix Arena, Debrecen
TV2 TV2 Play
20:30 Kroatien - Frankrig
Gruppe C
Pick Aréna, Szeged
TV2 Sport TV2 Play
20:30 Sverige - Bosnien-Hercegovina
Gruppe E
Ondrej Nepela Arena, Bratislava
TV2 Play TV2 Play
20:30 Norge - Slovakiet
Gruppe F
Steel Aréna, Košice
TV2 Sport X TV2 Play
Fredag d. 14. januar
18:00 Tyskland - Hviderusland
Gruppe D
Ondrej Nepela Arena, Bratislava
TV2 Sport TV2 Play
20:30 Portugal - Island
Gruppe B
MVM Dome, Budapest
TV2 Sport TV2 Play
20:30 Østrig - Polen
Gruppe D
Ondrej Nepela Arena, Bratislava
TV2 Sport X TV2 Play
Lørdag d. 15. januar
18:00 Frankrig - Ukraine
Gruppe C
Pick Aréna, Szeged
TV2 Sport TV2 Play
18:00 Nordmakedonien - Montenegro
Gruppe A
Főnix Arena, Debrecen
TV2 Play TV2 Play
18:00 Tjekkiet - Bosnien-Hercegovina
Gruppe E
Ondrej Nepela Arena, Bratislava
TV2 Play TV2 Play
18:00 Slovakiet - Litauen
Gruppe F
Steel Aréna, Košice
TV2 Play TV2 Play
20:30 Slovenien - Danmark
Gruppe A
Főnix Arena, Debrecen
TV2 TV2 Play
20:30 Kroatien - Serbien
Gruppe C
Pick Aréna, Szeged
TV2 Play TV2 Play
20:30 Spanien - Sverige
Gruppe E
Ondrej Nepela Arena, Bratislava
TV2 Sport TV2 Play
20:30 Norge - Rusland
Gruppe F
Steel Aréna, Košice
TV2 Play TV2 Play
Søndag d. 16. januar
18:00 Portugal - Ungarn
Gruppe B
MVM Dome, Budapest
TV2 Sport TV2 Play
18:00 Tyskland - Østrig
Gruppe D
Ondrej Nepela Arena, Bratislava
TV2 Play TV2 Play
20:30 Island - Holland
Gruppe B
MVM Dome, Budapest
TV2 Sport TV2 Play
20:30 Hviderusland - Polen
Gruppe D
Ondrej Nepela Arena, Bratislava
TV2 Play TV2 Play
Mandag d. 17. januar
18:00 Montenegro - Slovenien
Gruppe A
Főnix Arena, Debrecen
TV2 Play TV2 Play
18:00 Ukraine - Kroatien
Gruppe C
Pick Aréna, Szeged
TV2 Sport TV2 Play
18:00 Bosnien-Hercegovina - Spanien
Gruppe E
Ondrej Nepela Arena, Bratislava
TV2 Play TV2 Play
18:00 Slovakiet - Rusland
Gruppe F
Steel Aréna, Košice
TV2 Play TV2 Play
20:30 Nordmakedonien - Danmark
Gruppe A
Főnix Arena, Debrecen
TV2 TV2 Play
20:30 Frankrig - Serbien
Gruppe C
Pick Aréna, Szeged
TV2 Play TV2 Play
20:30 Tjekkiet - Sverige
Gruppe E
Ondrej Nepela Arena, Bratislava
TV2 Sport TV2 Play
20:30 Litauen - Norge
Gruppe F
Steel Aréna, Košice
TV2 Play TV2 Play
Tirsdag d. 18. januar
18:00 Island - Ungarn
Gruppe B
MVM Dome, Budapest
TV2 Sport TV2 Play
18:00 Polen - Tyskland
Gruppe D
Ondrej Nepela Arena, Bratislava
TV2 Sport X TV2 Play
20:30 Holland - Portugal
Gruppe B
MVM Dome, Budapest
TV2 Sport TV2 Play
20:30 Hviderusland - Østrig
Gruppe D
Ondrej Nepela Arena, Bratislava
TV2 Play TV2 Play
Torsdag d. 20. januar
15:30 Montenegro - Kroatien
Mellemrunde Gruppe 1
MVM Dome, Budapest
- TV2 Play
15:30 Rusland - Sverige
Mellemrunde Gruppe 2
Ondrej Nepela Arena, Bratislava
- TV2 Play
18:00 Frankrig - Holland
Mellemrunde Gruppe 1
MVM Dome, Budapest
- TV2 Play
18:00 Tyskland - Spanien
Mellemrunde Gruppe 2
Ondrej Nepela Arena, Bratislava
- TV2 Play
20:30 Danmark - Island
Mellemrunde Gruppe 1
MVM Dome, Budapest
TV2 TV2 Play
20:30 Polen - Norge
Mellemrunde Gruppe 2
Ondrej Nepela Arena, Bratislava
- TV2 Play
Fredag d. 21. januar
15:30 Rusland - Spanien
Mellemrunde Gruppe 2
Ondrej Nepela Arena, Bratislava
- TV2 Play
18:00 Polen - Sverige
Mellemrunde Gruppe 2
Ondrej Nepela Arena, Bratislava
- TV2 Play
20:30 Tyskland - Norge
Mellemrunde Gruppe 2
Ondrej Nepela Arena, Bratislava
- TV2 Play
Lørdag d. 22. januar
15:30 Montenegro - Holland
Mellemrunde Gruppe 1
MVM Dome, Budapest
- TV2 Play
18:00 Frankrig - Island
Mellemrunde Gruppe 1
MVM Dome, Budapest
- TV2 Play
20:30 Danmark - Kroatien
Mellemrunde Gruppe 1
MVM Dome, Budapest
TV2 TV2 Play
Søndag d. 23. januar
15:30 Polen - Rusland
Mellemrunde Gruppe 2
Ondrej Nepela Arena, Bratislava
- TV2 Play
18:00 Tyskland - Sverige
Mellemrunde Gruppe 2
Ondrej Nepela Arena, Bratislava
- TV2 Play
20:30 Spanien - Norge
Mellemrunde Gruppe 2
Ondrej Nepela Arena, Bratislava
- TV2 Play
Mandag d. 24. januar
15:30 Island - Kroatien
Mellemrunde Gruppe 1
MVM Dome, Budapest
- TV2 Play
18:00 Danmark - Holland
Mellemrunde Gruppe 1
MVM Dome, Budapest
TV2 TV2 Play
20:30 Montenegro - Frankrig
Mellemrunde Gruppe 1
MVM Dome, Budapest
- TV2 Play
Tirsdag d. 25. januar
15:30 Polen - Spanien
Mellemrunde Gruppe 2
Ondrej Nepela Arena, Bratislava
- TV2 Play
18:00 Tyskland - Rusland
Mellemrunde Gruppe 2
Ondrej Nepela Arena, Bratislava
- TV2 Play
20:30 Sverige - Norge
Mellemrunde Gruppe 2
Ondrej Nepela Arena, Bratislava
- TV2 Play
Onsdag d. 26. januar
15:30 Holland - Kroatien
Mellemrunde Gruppe 1
MVM Dome, Budapest
- TV2 Play
18:00 Montenegro - Island
Mellemrunde Gruppe 1
MVM Dome, Budapest
- TV2 Play
20:30 Danmark - Frankrig
Mellemrunde Gruppe 1
MVM Dome, Budapest
TV2 TV2 Play
Fredag d. 28. januar
15:30 I3 - II3
Kamp om 5. pladsen
MVM Dome, Budapest
TV2 TV2 Play
18:00 I1 - II2
EM Semifinale
MVM Dome, Budapest
TV2 TV2 Play
20:30 II1 - I2
EM Semifinale
MVM Dome, Budapest
TV2 TV2 Play
Søndag d. 30. januar
15:30 TSF1 - TSF2
EM Bronzekamp
MVM Dome, Budapest
TV2 TV2 Play
18:00 VSF1 - VSF2
EM Finale
MVM Dome, Budapest
TV2 TV2 Play

 

TV Programmet for EM 2022 i håndbold opdateres

Ovenstående TV Program for EM 2022 i Herrehåndbold opdateres løbende under håndbold EM. Når kampene i indledende gruppespil er afgjort, opdateres med EM-kampene i Mellemrunden. Når Mellemrunde-kampene er spillet, vil TV programmet endvidere blive opdateret med placeringskampene inkl. EM-semifinalerne og finalen.

Der tages forbehold for fejl og ændringer i TV Programmet. Klik her for at læse mere om EM i Herrehåndbold 2022.