Nu starter Superligaen 2018/19: Se odds på 1. spillerunde

Kampprogram i Superligaen 2022/23

Se kampprogrammet for Superligaen 2022/23 i fodbold, og få overblik over hvornår Superliga kampene spilles i Grundspillet og Slutspillet. Se kommende Superliga kampe med odds, spilletidspunkter og TV program.

Der skal spilles 193 Superliga-kampe i sæsonen 2022/23, hvilket dækker over det komplette Superliga kampprogram inkl. grundspillet og slutspillet. Se Superliga kampprogrammet for sæsonen 2022/23 her, og få overblik over datoer, spilletidspunkter og resultater af alle kampe i Superligaen. 

Anvend hurtig-menuen forneden til at springe til den enkelte spillerunde i Superligaen. Vi opdaterer kampprogrammet for Superligaen i fodbold løbende hele vejen til sidste spillerunde i 2023.

Se Superliga Kampprogrammet

 

Næste Superliga kampe

Hvem mødes i næste runde i Superligaen 2022/23? Se de næste Superliga kampe her, hvornår kampene spilles, og hvem der viser kampen i TV. 

Dato/Tid

Kampe & Odds

TV Kanal

11. spillerunde
Fredag d. 30/9
kl. 19.00
AaB - OB TV3 Sport
Søndag d. 2/10
kl. 14.00
FC Midtjylland . Viborg TV3 Sport
Søndag d. 2/10
kl. 14.00
Silkeborg - AC Horsens Canal 9
Søndag d. 2/10
kl. 16.00
Brøndby - Lyngby 6eren
Søndag d. 2/10
kl. 18.00
FC København - AGF 3+
Mandag d. 3/10
kl. 19.00
FC Nordsjælland - Randers FC TV3 Sport
Spil på Superligaen hos LeoVegas*

 

Alle kampe i Superligaen 2022/23 i fodbold

Se dato og tidspunkt for alle Superliga kampene i fodbold forneden. Først gennemgår vi Superliga kampene i grundspillet, herefter slutspillet og til sidst Europa Playoff finalen i slutningen på Superliga sæsonen i 2023.

Alle spilletidspunkter i Superliga-kampprogrammet er dansk tid (CET).

Superliga 2022/2023
Grundspil
 Dato/Tid Superliga kamp  TV
1. spillerunde
Fre. 15/7
19:00
FC Midtjylland - Randers FC TV3 Sport
Søn. 17/7
14:00
Viborg - AaB TV3 Sport
Søn. 17/7
14:00
Lyngby - Silkeborg Canal 9
Søn. 17/7
16:00
FC København - AC Horsens 6eren
Søn. 17/7
18:00
Brøndby - AGF TV3+
Man. 18/7
19:00
OB - FC Nordsjælland TV3 Sport
2. spillerunde
Fre. 22/7
19:00
FC Midtjylland - Silkeborg TV3 Sport
Søn. 24/7
14:00
AGF - Viborg TV3 Sport
Søn. 24/7
14:00
Randers FC - OB Canal 9
Søn. 24/7
16:00
Brøndby - FC Nordsjælland 6eren
Søn. 24/7
18:00
AaB - FC København TV3+
Man. 25/7
19:00
AC Horsens - Lyngby TV3 Sport
3. spillerunde
Fre. 29/7
19:00
OB - FC Midtjylland TV3 Sport
Søn. 31/7
14:00
AaB - AC Horsens Canal 9
Søn. 31/7
14:00
AGF - Randers FC TV3 Sport
Søn. 31/7
16:00
Viborg - FC København 6eren
Søn. 31/7
18:00
Silkeborg - Brøndby TV3+
Man. 1/8
19:00
FC Nordsjælland - Lyngby TV3 Sport
4. spillerunde
Fre. 5/8
18:00
Randers FC - AC Horsens TV3 Sport
Fre. 5/8
20:00
Lyngby - FC Midtjylland TV3 Sport
Lør. 6/8
16:00
FC Nordsjælland - Viborg Canal 9
Søn. 7/8
16:00
FC København - Brøndby TV3+
Søn. 7/8
18:00
OB - AGF 6eren
Man. 8/8
19:00
Silkeborg - AaB TV3 Sport
5. spillerunde
Fre. 12/8
19:00
AC Horsens - FC Midtjylland TV3 Sport
Fre. 12/8
21:00
FC København - Randers FC 6eren
Søn. 14/8
14:00
Viborg - Silkeborg TV3 Sport
Søn. 14/8
16:00
AaB - FC Nordsjælland Canal 9
Søn. 14/8
18:00
Brøndby - OB TV3+
Man. 15/8
19:00
AGF - Lyngby TV3 Sport
6. spillerunde
Fre. 19/8
19:00
Lyngby - FC København TV3 Sport
Lør. 20/8
16:00
FC Midtjylland - AGF 6eren
Søn. 21/8
14:00
FC Nordsjælland - Silkeborg TV3 Sport
Søn. 21/8
16:00
Randers FC - Viborg Canal 9
Søn. 21/8
18:00
AaB - Brøndby TV3+
Man. 22/8
19:00
OB - AC Horsens TV3 Sport
7. spillerunde
Fre. 26/8
19:00
AC Horsens - AGF TV3 Sport
Søn. 28/8
14:00
Randers FC - AaB Canal 9
Søn. 28/8
14:00
Viborg - Lyngby TV3 Sport
Søn. 28/8
16:00
FC Nordsjælland - FC København 6eren
Søn. 28/8
18:00
Silkeborg - OB TV3 Sport
Man. 29/8
19:00
Brøndby - FC Midtjylland TV3+
8. spillerunde
Fre. 2/9
19:00
FC København - Silkeborg TV3+
Søn. 4/9
14:00
Lyngby - Randers FC TV3 Sport
Søn. 4/9
14:00
OB - Viborg Canal 9
Søn. 4/9
16:00
AC Horsens - Brøndby 6eren
Søn. 4/9
18:00
FC Midtjylland - AaB TV3 Sport
Man. 5/9
19:00
AGF - FC Nordsjælland TV3 Sport
9. spillerunde
Lør. 10/9
19:00
OB - FC København TV3+
Søn. 11/9
14:00
AaB - Lyngby Canal 9
Søn. 11/9
14:00
FC Nordsjælland - FC Midtjylland TV3 Sport
Søn. 11/9
16:00
Brøndby - Randers FC 6eren
Søn. 11/9
18:00
Silkeborg - AGF TV3 Sport
Man. 12/9
19:00
Viborg - AC Horsens TV3 Sport
10. spillerunde
Fre. 16/9
19:00
AC Horsens - FC Nordsjælland TV3 Sport
Lør. 17/9
17:00
AGF - AaB TV3 Sport
Søn. 18/9
14:00
Randers FC - Silkeborg TV3 Sport
Søn. 18/9
14:00
Lyngby - OB Canal 9
Søn. 18/9
16:00
Viborg - Brøndby 6eren
Søn. 18/9
18:00
FC Midtjylland - FC København TV3+
11. spillerunde
Fre. 30/9
19:00
AaB - OB TV3 Sport
Søn. 2/10
14:00
FC Midtjylland - Viborg TV3 Sport
Søn. 2/10
14:00
Silkeborg - AC Horsens Canal 9
Søn. 2/10
16:00
Brøndby - Lyngby 6eren
Søn. 2/10
18:00
FC København - AGF 3+
Man. 3/10
19:00
FC Nordsjælland - Randers FC TV3 Sport
12. spillerunde
Fre. 7/10
19:00
Lyngby - Viborg TV3 Sport
Lør. 8/10
19:00
FC København - FC Nordsjælland 6eren
Søn. 9/10
14:00
AGF - FC Midtjylland TV3 Sport
Søn. 9/10
16:00
OB - Silkeborg Canal 9
Søn. 9/10
18:00
Randers FC - Brøndby 3+
Man. 10/10
19:00
AC Horsens - AaB TV3 Sport
13. spillerunde
Fre. 14/10
19:00
Lyngby - AaB TV3 Sport
Søn. 16/10
14:00
Viborg - OB Canal 9
Søn. 16/10
14:00
Brøndby - FC København 3+
Søn. 16/10
16:00
FC Nordsjælland - AGF 6eren
Søn. 16/10
18:00
FC Midtjylland - AC Horsens TV3 Sport
Man. 17/10
19:00
Silkeborg - Randers FC TV3 Sport
14. spillerunde
Fre. 21/10
19:00
OB - Lyngby TV3 Sport
Lør. 22/10
16:00
FC København - FC Midtjylland 6eren
Søn. 23/10
14:00
Randers FC - FC Nordsjælland TV3 Sport
Søn. 23/10
16:00
AC Horsens - Silkeborg Canal 9
Søn. 23/10
18:00
AGF - Brøndby 3+
Man. 24/10
​​​​​19:00
AaB - Viborg TV3 Sport
15. spillerunde
Fre. 28/10
19:00
FC Nordsjælland - AC Horsens TV3 Sport
Lør. 29/10
16:00
Randers FC - FC København 6eren
Søn. 30/10
14:00
Lyngby - AGF TV3 Sport
Søn. 30/10
16:00
Silkeborg - Viborg Canal 9
Søn. 30/10
18:00
Brøndby - AaB 3+
Man. 31/10
19:00
FC Midtjylland - OB TV3 Sport
16. spillerunde
Fre. 4/11
19:00
AC Horsens - Randers FC TV3 Sport
Søn. 6/11
14:00
Viborg - AGF TV3 Sport
Søn. 6/11
14:00
AaB - Silkeborg Canal 9
Søn. 6/11
16:00
FC København - Lyngby 6eren
Søn. 6/11
18:00
OB - Brøndby 3+
Man. 7/11
19:00
FC Midtjylland - FC Nordsjælland TV3 Sport
17. spillerunde
Lør. 12/11
16:00
Silkeborg - Lyngby TV3 Sport
Søn. 13/11
14:00
AGF - FC København 3+
Søn. 13/11
14:00
AC Horsens - OB Canal 9
Søn. 13/11
16:00
Brøndby - Viborg 6eren
Søn. 13/11
18:00
FC Nordsjælland - AaB TV3 Sport
Søn. 13/11
20:00
Randers FC - FC Midtjylland TV3 Sport
Vinterpause
18. spillerunde
2023 Brøndby - AC Horsens -
2023 AaB - AGF -
2023 OB - Randers FC -
2023 Lyngby - FC Nordsjælland -
2023 Viborg - FC Midtjylland -
2023 Silkeborg - FC København -
19. spillerunde
2023 AGF - Silkeborg -
2023 FC Nordsjælland - OB -
2023 AC Horsens - Viborg -
2023 FC Midtjylland - Brøndby -
2023 FC København - AaB -
2023 Randers FC - Lyngby -
20. spillerunde
2023 AGF - AC Horsens -
2023 FC København - OB -
2023 AaB - FC Midtjylland -
2023 Lyngby - Brøndby -
2023 Silkeborg - FC Nordsjælland -
2023 Viborg - Randers FC -
21. spillerunde
2023 Brøndby - Silkeborg -
2023 AC Horsens - FC København -
2023 Randers FC - AGF -
2023 OB - AaB -
2023 Viborg - FC Nordsjælland -
2023 FC Midtjylland - Lyngby -
22. spillerunde
2023 AGF - OB -
2023 FC København - Viborg -
2023 AaB - Randers FC -
2023 FC Nordsjælland - Brøndby -
2023 Silkeborg - FC Midtjylland -
2023 Lyngby - AC Horsens -
Superliga 2022/2023
Slutspil
23. spillerunde
2023 - -
24. spillerunde
2023 - -
25. spillerunde
2023 - -
26. spillerunde
2023 - -
27. spillerunde
2023 - -
28. spillerunde
2023 - -
29. spillerunde
2023 - -
30. spillerunde
2023 - -
31. spillerunde
2023 - -
32. spillerunde
2023 - -
Europa Playoff
- - -

Gå til kampprogram oversigten

Spil på Superligaen hos LeoVegas*

 

Superliga kampprogrammet opdateres til sidste spillerunde

Oddsforum.dks kampprogram for Superligaen 2022/2023 i fodbold opdateres hele vejen til sidste spillerunde, efterhånden som Superliga kampene afvikles og programlægges.

Der tages forbehold for fejl og ændringer i Superliga kampprogrammet.