EM Herrehåndbold Kampprogram

Kampprogram ved EM 2022 i Herrehåndbold

Se kampprogram for EM i Herrehåndbold 2022, som afvikles fra d. 13. - 30. januar 2022 i Ungarn og Slovakiet. Du kan se datoer og tidspunkter for alle Danmarks EM-håndboldkampe og alle øvrige kampe ved EM i Herrehåndbold her.

Kampprogrammet for EM i Herrehåndbold 2022 er nu klar, og Danmark skal som minimum spille tre kampe mod Slovenien, Nordmakedonien og Montenegro i Gruppe A i det indledende gruppespil ved EM i Herrehåndbold. Herudover bliver det forhåbentligt også til fire EM-kampe for Danmark i Mellemrundens Gruppe 1 samt evt. semifinaler og placeringskampe. 

I dette kampprogram for EM i herrehåndbold kan du se en oversigt over Danmarks kampe ved EM 2022 i Herrehåndbold, samt et komplet kampprogram med alle kampe ved håndbold EM 2022 for herrer. Gruppespillet afvikles både i Ungarn og Slovakiet, mens de afgørende finalekampe alle spilles i den ungarske hovedstad, Budapest.

Anvend hurtig-menuen forneden til at springe til kampene i den ønskede gruppe eller tidspunkt i EM turneringen. Vi opdaterer kampprogrammet for EM i Herrehåndbold løbende hele vejen til EM finalen d. 30. januar i New Budapest Arena.

Se Håndbold EM 2022 Kampprogrammet

 

Danmark Kampe ved Håndbold EM 2022

Her får du overblik over Danmarks kampe ved Håndbold EM 2022. Tabellen opdateres løbende med resultaterne af spillede kampe samt nye spilletidspunkter for Danmarks kampe undervejs i turneringen.

Dato/Tid Kamp TV
Torsdag d. 13/1 kl. 20:30 Danmark - Montenegro TV2
Lørdag d. 15/1 kl. 20:30 Slovenien - Danmark TV2
Mandag d. 17/1 kl. 20:30 Nordmakedonien - Danmark TV2

Spil på EM hos bet365*

Alle kampe ved Håndbold EM 2022 for Herrer

Se dato og tidspunkt for alle EM kampene i herrehåndbold forneden. Først gennemgår vi EM kampene i indledende runde, herefter mellemrunden og slutteligt placeringskampe og finaler.

Alle spilletidspunkter i EM-kampprogrammet er dansk tid (CET).

Indledende Runde
 Dato/Tid EM kamp  Spillested
Gruppe A
Tors. 13/1
18:00
Slovenien - Nordmakedonien Főnix Hall, Debrecen
Tors. 13/1
20:30
Danmark - Montenegro Főnix Hall, Debrecen
Lør. 15/1
18:00
Nordmakedonien - Montenegro Főnix Hall, Debrecen
Lør. 15/1
20:30
Slovenien - Danmark Főnix Hall, Debrecen
Man. 17/1
18:00
Montenegro - Slovenien Főnix Hall, Debrecen
Man. 17/1
20:30
Nordmakedonien - Danmark Főnix Hall, Debrecen
Gruppe B
Tors. 13/1
20:30
Ungarn - Holland New Budapest Arena, Budapest
Fre. 14/1
20:30
Portugal - Island New Budapest Arena, Budapest
Søn. 16/1
18:00
Portugal - Ungarn New Budapest Arena, Budapest
Søn. 16/1
20:30
Island - Holland New Budapest Arena, Budapest
Tirs. 18/1
18:00
Island - Ungarn New Budapest Arena, Budapest
Tirs. 18/1
20:30
Holland - Portugal New Budapest Arena, Budapest
Gruppe C
Tors. 13/1
18:00
Serbien - Ukraine Pick Aréna, Szeged
Tors. 13/1
20:30
Kroatien - Frankrig Pick Aréna, Szeged
Lør. 15/1
18:00
Frankrig - Ukraine Pick Aréna, Szeged
Lør. 15/1
20:30
Kroatien - Serbien Pick Aréna, Szeged
Man. 17/1
18:00
Ukraine - Kroatien Pick Aréna, Szeged
Man. 17/1
20:30
Frankrig - Serbien Pick Aréna, Szeged
Gruppe D
Fre. 14/1
18:00
Tyskland - Hviderusland Ondrej Nepela Arena, Bratislava
Fre. 14/1
20:30
Østrig - Polen Ondrej Nepela Arena, Bratislava
Søn. 16/1
18:00
Tyskland - Østrig Ondrej Nepela Arena, Bratislava
Søn. 16/1
20:30
Hviderusland - Polen Ondrej Nepela Arena, Bratislava
Tirs. 18/1
18:00
Polen - Tyskland Ondrej Nepela Arena, Bratislava
Tirs. 18/1
20:30
Hviderusland - Østrig Ondrej Nepela Arena, Bratislava
Gruppe E
Tors. 13/1
18:00
Spanien - Tjekkiet Ondrej Nepela Arena, Bratislava
Tors. 13/1
20:30
Sverige - Bosnien Ondrej Nepela Arena, Bratislava
Lør. 15/1
18:00
Tjekkiet - Bosnien Ondrej Nepela Arena, Bratislava
Lør. 15/1
20:30
Spanien - Sverige Ondrej Nepela Arena, Bratislava
Man. 17/1
18:00
Bosnien - Spanien Ondrej Nepela Arena, Bratislava
Man. 17/1
20:30
Tjekkiet - Sverige Ondrej Nepela Arena, Bratislava
Gruppe F
Tors. 13/1
18:00
Rusland - Litauen Steel Aréna, Košice
Tors. 13/1
20:30
Norge - Slovakiet Steel Aréna, Košice
Lør. 15/1
18:00
Slovakiet - Litauen Steel Aréna, Košice
Lør. 15/1
20:30
Norge - Rusland Steel Aréna, Košice
Man. 17/1
18:00
Slovakiet - Rusland Steel Aréna, Košice
Man. 17/1
20:30
Litauen - Norge Steel Aréna, Košice
Mellemrunden
Gruppe 1
Tors. 20/1 A1 - B1 New Budapest Arena, Budapest
Tors. 20/1 A2 - C2 New Budapest Arena, Budapest
Tors. 20/1 C1 - B2 New Budapest Arena, Budapest
Lør. 22/1 A2 - B2 New Budapest Arena, Budapest
Lør. 22/1 A1 - C2 New Budapest Arena, Budapest
Lør. 22/1 C1 - B1 New Budapest Arena, Budapest
Man. 24/1 B1 - C2 New Budapest Arena, Budapest
Man. 24/1 A2 - C1 New Budapest Arena, Budapest
Man. 24/1 A1 - B2 New Budapest Arena, Budapest
Ons. 26/1 B2 - C2 New Budapest Arena, Budapest
Ons. 26/1 A2 - B1 New Budapest Arena, Budapest
Ons. 26/1 A1 - C1 New Budapest Arena, Budapest
Gruppe 2
Ons. 19/1 D1 - E1 Ondrej Nepela Arena, Bratislava
Ons. 19/1 D2 - F2 Ondrej Nepela Arena, Bratislava
Ons. 19/1 F1 - E2 Ondrej Nepela Arena, Bratislava
Fre. 21/1 D2 - E2 Ondrej Nepela Arena, Bratislava
Fre. 21/1 D1 - F2 Ondrej Nepela Arena, Bratislava
Fre. 21/1 F1 - E1 Ondrej Nepela Arena, Bratislava
Søn. 23/1 E1 - F2 Ondrej Nepela Arena, Bratislava
Søn. 23/1 D2 - F1 Ondrej Nepela Arena, Bratislava
Søn. 23/1 D1 - E2 Ondrej Nepela Arena, Bratislava
Tirs. 25/1 E2 - F2 Ondrej Nepela Arena, Bratislava
Tirs. 25/1 D2 - E1 Ondrej Nepela Arena, Bratislava
Tirs. 25/1 D1 - F1 Ondrej Nepela Arena, Bratislava
Semifinaler
Fre. 28/1
18:00
I1 - II2 New Budapest Arena, Budapest
Fre. 28/1
20:30
II1 - I2 New Budapest Arena, Budapest
5. plads
Fre. 28/1
15:30
I3 - II3 New Budapest Arena, Budapest
Bronzekamp
Søn. 30/1
15:30
TSF1 - TSF2 New Budapest Arena, Budapest
EM Finalen
Søn. 30/1
18:00
VSF1 - VSF2 New Budapest Arena, Budapest

Gå til kampprogram oversigten

 

Kampprogram for EM 2022 i Herrehåndbold opdateres hele vejen til finalen

Oddsforum.dks kampprogram for EM-slutrunden i herrehåndbold opdateres hele vejen til finalen efterhånden som turneringen afvikles. Der tages forbehold for fejl og ændringer i EM kampprogrammet.